Ostatnie wpisy

Sztukateria - na jakiej wysokości montować?

Sztukateria to dekoracja, która dodaje elegancji i stylu w każdym pomieszczeniu. Z łatwością można ją dopasować do nowoczesnych, jak i do bardziej klasycznych wnętrz. To rodzaj ozdoby, która nie kosztuje wiele. Sprawdza się w różnych aranżacjach. Do Twojego wnętrza również pasuje sztukateria? Na jakiej wysokości montować ten rodzaj dekoracji? O tym dziś w naszym wpisie.

Sztukaterie dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku remontu mieszkania decydujemy się na te montowane na ścianach i sufitach. To dodatek, który może zupełnie odmienić salon, sypialnię czy jadalnię. Na co jednak zwrócić uwagę podczas montażu?

Sztukateria — na jakiej wysokości stosować?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę proporcje pomieszczenia. Wysokość montażu sztukaterii powinna być proporcjonalna do wysokości sufitu. Nie można zapomnieć też o wielkości pomieszczenia. W przypadku wysokich sufitów można zastosować większe i bardziej złożone wzory sztukaterii. Natomiast w niskich pomieszczeniach warto wybrać delikatniejsze wzory. Dzięki temu unikniemy przytłaczającego efektu.

Wysokość sztukaterii — na co zwrócić uwagę?

W pomieszczeniach o tradycyjnym stylu aranżacji możesz rozważyć umieszczenie sztukaterii na poziomie gzymsu lub sufitu. W nowoczesnych wnętrzach sztukateria może być zamontowana na niższym poziomie. Idealnym rozwiązaniem będzie okolica środkowej wysokości ściany. To stworzy subtelny efekt dekoracyjny. Tak naprawdę sam możesz zadecydować, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie atrakcyjne.

Ważne, żeby podobało się Tobie i było najlepiej dopasowane do pomieszczenia. W razie wątpliwości możesz poprosić o pomoc architekta wnętrz. Pomoże też specjalista z firmy zajmującej się produkcją i montażem sztukaterii.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.