Ostatnie wpisy

Kiedy montować listwy przypodłogowe?

Kiedy montować listwy przypodłogowe? To pytanie, które często zadają sobie osoby, które samodzielnie przeprowadzają remont. Klucz do odpowiedzi leży w odpowiednim planowaniu i znajomości procesu układania podłogi.

Kiedy montować listwy przypodłogowe? - najlepszy moment na montaż

Montaż listew przypodłogowych powinien nastąpić po zakończeniu prac wykończeniowych na ścianach, czyli po malowaniu lub tapetowaniu. Dlaczego? Listwy przypodłogowe mają na celu zasłonięcie niewielkich nierówności między podłogą a ścianą, a także ochronę ścian przed uszkodzeniami. Jeśli zainstalujesz je przed malowaniem ścian, istnieje ryzyko, że farba osiądzie na listwach, co może zniszczyć ich wygląd.

Rozważ kolejność prac remontowych

Chociaż listwy przypodłogowe są ważnym elementem wykończenia podłogi, nie powinny być montowane zbyt wcześnie. Prace związane z ich instalacją należy zaplanować tak, aby nie przeszkadzały w innych zadaniach remontowych. Przykładowo, jeśli planujesz malować ściany, najlepiej zrobić to przed montażem listew. Dzięki temu unikniesz konieczności zabezpieczania listew przed farbą.

Zanim zamontujesz listwy przypodłogowe

Przed montażem listew przypodłogowych upewnij się, że podłoga jest już w pełni ułożona i zabezpieczona. Listwy najlepiej montować na sam koniec prac remontowych, kiedy wszystko inne jest już gotowe. To gwarantuje, że nie zostaną uszkodzone podczas dalszych prac i że będą pasować do reszty wykończenia.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.