Ostatnie wpisy

Sztukateria - co to znaczy?

Sztukateria to specjalny rodzaj zdobień. Stosuje się go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. To dekoracja ponadczasowa, która dopasuje się do różnych stylów. Można ją wykonać we wnętrzach modernistycznych, jak i klasycznych. Gdzie jeszcze sprawdzi się sztukateria? Co to znaczy? O tym dziś opowiemy na naszym blogu.

Gołe ściany i sufity są nieco surowe. Warto zadbać o to, by nabrały trochę stylu. W tym z pewnością pomoże dobrze dobrana sztukateria. Dzięki temu każde pomieszczenie i każdy budynek zyska swój niepowtarzalny charakter.

Wewnętrzna sztukateria — co to znaczy?

Wewnętrzna sztukateria to rodzaj dekoracji stosowanej w mieszkaniach. Ozdabia się nią ściany i sufity. Najlepsze sztukaterie to te wykonane ręcznie, z wysokiej jakości gipsu. Nie tylko estetycznie wyglądają, ale są też w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska. Każdy klient zamawiający tego typu ozdobę może wybierać spośród różnych wzorów. Przy pomocy profesjonalnych projektantów każdy znajdzie coś pasującego do konkretnego wnętrza.

Zewnętrzna sztukateria - co to znaczy?

Oprócz dekoracji w środku domów estetycznie wygląda też zastosowana na zewnątrz budynków sztukateria. Co to znaczy w praktyce? Są to ozdoby wykonane z gipsu, pojawiające się przy oknach, na fasadach czy gzymsach. Sztukaterie zewnętrzne nie tylko ładnie wyglądają. Świetnie sprawdzają się też jako izolacja akustyczna i termiczna. Wbrew pozorom — pasują nie tylko do zabytkowych kamienic. Udekorują też nowoczesne domy w modernistycznym stylu.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.